Düşünmüyorsun, Öyleyse…

Bilgi veren, doğruluğa iyiliğe güzelliğe yönelten bir ileti.Sunan eller dert görmesin.

Yorgun Mühendisin Notları

Öyle saçma salak bir kaç güruh var ki idealleştirilmiş toplum düzenini, hümanizmi, islamı  onu ya da bunu savunurken kendi fikrine aykırı her düşünce ve bu düşünceye sahip herkesi reddediyor.

Üniversite hayatının verdiği özgürlük sevdası damarlarda akarken, sonbaharda dökülen yaprak misali oradan oraya savruluyor insanlar ve ciddi manada “düşünüyoruz” adı altında düşüncesizce hareketlerde bulunuyorlar.

Bugün bu düşünüyorum deyip de düşünmediğini düşündüğüm ve böyleyim bir kaç güruhtan bahsetmek istiyorum. Genel olarak bahsedeceğim gruplar en temelinde kelime anlamı bakımından faşist kelimesine uyum sağlamış kimselerden oluşuyor.

Peşinen söylemek istiyorum ki, “Bu dahil bütün genellemeler saçmadır.” O yüzden yazacaklarım genel bir yargıdan ziyade belirli zihin yapısına sahip insan grupları olmaktan öteye geçmeyecektir. Ayrıca bizzat yaşadığım olaylardan esinlenerek yazdığımı da belirtmek isterim.

1.Ateist İnanca Sahip Kimselerden Bazıları

Daha önceleri ki bu üç ila dört sene öncesine kadar hiç ateist inanca sahip bir kimse tanımamıştım. Tanıyınca bir nevi kafamdaki tabular yıkıldı lakin bunun hemen beraberinde yeni bir tabu…

View original post 870 more words

Advertisements

One thought on “Düşünmüyorsun, Öyleyse…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s